Wolontariat
Istota wolontariatu polega na świadczeniu bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym. Mogą się nim zajmować osoby indywidualne, bądź wyspecjalizowane w tym celu organizacje. Jesteśmy jedną z nich. Wiemy komu i jak pomagać, aby nasze działania przynosiły oczekiwany rezultat.
Nasi wolontariusze to osoby w różnym wieku (od licealistów do emerytów), o różnych specjalnościach (tłumacze, informatycy) i umiejętnościach. Nie tylko pomagają w biurze, ale i w bankowych magazynach - porządkując dary, rozładowując żywność lub ją rozwożąc.

To, czym zajmują się wolontariusze zależy nierzadko od nich samych. W zależności od ilości czasu wolnego, zainteresowań i umiejętności można podejmować w naszej organizacji różne zadania.
Są wśród nas informatycy, tłumacze, socjolodzy, poloniści, absolwenci zarządzania i marketingu. Warto pamiętać, że niezależnie od wykształcenia
i kierunku studiów, najbardziej liczy się chęć niesienia pomocy innym i osobiste zaangażowanie.

Jeżeli nie wiesz czy i w jaki sposób możesz być potrzebny, ale chcesz pomóc, nie zwlekaj i po prostu przyjdź. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inicjatywy. Każdy wolontariusz na początku wykonuje proste czynności, stopniowo pozyskując kolejne umiejętności. Staramy się znaleźć dla każdego odpowiednie zajęcie, jeżeli potrzeba służymy radą i pomocą.

Dbamy o przyjazną atmosferę i integrację pracowników i wolontariuszy. Spotkania z okazji świąt są do tego doskonałą okazją....

Każdego roku banki żywności z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza organizują Spotkania Przyjaciół Banków Żywności. Jest to okazja do podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy wspierają banki żywności w ich codziennej pracy.
Pomyśl, ile możesz zyskać zostając wolontariuszem
  • pomożesz potrzebującym w najbardziej skuteczny sposób tj. organizując dla nich żywność,
  • nauczysz się wielu pożytecznych rzeczy związanych z pracą biura i nie tylko,
  • poznasz miłych i życzliwych ludzi,
  • będziesz mógł wcielić w życie swoje pomysły, a więc rozwinąć kreatywność,
  • pozyskasz dodatkowe doświadczenie, a jeżeli go jeszcze nie posiadasz możesz u nas stawiać pierwsze kroki.
Jeśli jesteś zainteresowany/a wolontariatem:
Skontaktuj się z nami:   podkarpacki.bz@wp.pl

^ do góry
aktualności o nas działalność nasza oferta kogo wspieramy wolontariat pead kontakt galeria
www.StudioGraficzne.com